"1" zawsze pierwsza

   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach zakończyło prace związane z przywróceniem do stanu świetności pierwszego zakupionego pojazdu Jelcza PR110M o  numerze bocznym 001 wyprodukowany w 1992 roku. W ciągu 22 lat w służbie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach pokonał ponad 1 000 026 km.


   W ostatnim czasie pojazd ze względu na duży stopień wyeksploatowania  został poddany generalnemu remontowi. Skutkiem czego jest staranne odtworzenie parametrów technicznych sprzed lat, najbliżej zbliżonych oryginałowi.
   Autobus Jelcz PR110M o numerze bocznym 001 wyprodukowany został przez Wytwórnie Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-MIELEC”  fabrycznie wyposażony w silnik SW 608/78/1 dysponujący mocą 180KM w połączeniu z czterobiegową skrzynią biegów gwarantował w latach swojej świetności przyzwoitą dynamikę jednostki napędowej.
   Celem MPK w Siedlcach było nie tylko przywrócenie dobrego stanu technicznego ale również wyposażenie go w elementy podnoszące użyteczność oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym pasażerów takich jak: autokomputer, kasowniki do obsługi biletów, systemy zapowiedzi wizyjnej i głosowej jak również monitoringu cało pojazdowego w pełni przystosowanego do obsługi tras, co sprawia iż ten pojazd jest wyjątkową perełką w taborze przedsiębiorstwa. Dodatkowo pojazd ten został pomalowany zgodnie z przyjętą kolorystyką w przedsiębiorstwie, w barwach biało-czerwono-niebieskie.
   Autobus już zyskał wielu sympatyków i był fotografowany przez fan-kluby miłośników pojazdów komunikacji miejskiej.
Do zobaczenia na trasie z „1”

przejdź do galerii...

1 2 3

4 5 6

7 8 9

10 11 12

13 14 15