Nowe autobusy w Siedlcach

   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Spółka z o.o. konsekwentnie inwestuje w wymianę i zakup nowoczesnego taboru. Niskoemisyjne autobusy spełniają  najwyższe normy czystości spalin. W grudniu br. na ulicach Siedlec i okolicznych gmin pojawią się dwa nowe autobusy miejskie AUTOSAN SANCITY M12LF, czyli autobusy polskiej marki, która będzie nowym akcentem wśród posiadanych aktualnie przez Spółkę marek autobusów, a także zapewne dobrym początkiem w świetle realizacji przyszłych zakupów taboru autobusowego.

  Podpisanie umowy Autosan.   Podpisanie umowy Autosan


   21 lipca br.  została podpisana umowa na dostawę tych pojazdów z polskim producentem autobusów – firmą AUTOSAN Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość umowy to 1.936.512,00 zł  brutto. Zakup zostanie sfinansowany w całości z własnych środków finansowych Spółki.
Kontrakt obejmuje dostawę dwóch nowych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maxi, o długości 12 m, wyposażonych w silniki spełniające najwyższą normę emisji spalin Euro VI i przystosowanych do zasilania olejem napędowym. Zakupione pojazdy będą wyposażone we wszystkie dotychczas stosowane elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, jak również użyteczność i funkcjonalność transportu publicznego. Będą one także posiadać nowe dotychczas niewystępujące w MPK rozwiązanie, tj. system rekuperacji energii odzyskiwanej w procesie hamowania, w którym nadwyżka energii będzie oddawana do układu elektrycznego autobusów, wskutek czego spodziewana jest oszczędność paliwa na poziomie ok. 3%. Dostawa ma zostać zrealizowana za pięć miesięcy. Nowe Autosany wyjadą na trasy po 20 grudnia br. Zastąpią one wycofane z eksploatacji ostatnie już autobusy, które nie spełniały norm emisyjnych. Autobusy pomieszczą 105 pasażerów; będą wyposażone w 26 miejsc siedzących, w tym 8 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi i będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd, który został zaoferowany przez firmę Autosan był testowany przez MPK Siedlce na przełomie stycznia i lutego br. Przez kilka dni obsługiwał on siedleckie linie i bardzo dobrze sprawdził się na ulicach naszego miasta, zwłaszcza w okresie zimowym. Tym bardziej wybór znanej i przetestowanej, choć nowej marki w Przedsiębiorstwie został przyjęty pozytywnie.
   MPK w Siedlcach dysponuje nowoczesnym taborem, zapewniającym pasażerom komfort podróżowania. W jego posiadaniu znajduje się 45 autobusów, które w pełni zaspokajają potrzeby komunikacyjne miasta i ośmiu okolicznych gmin. Każdy autobus wyposażony jest w system głosowej zapowiedzi przystanków, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, co szczególnie chwalone jest przez pasażerów niedowidzących. Dodatkowym udogodnieniem, szczególnie dla osób niedosłyszących, są także wewnętrzne tablice informacji pasażerskiej, wyświetlające nazwy aktualnego i kolejnego przystanku autobusowego. Pełny monitoring wewnętrzny autobusów pozwala na zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkich pasażerów oraz jest pomocny w zapobieganiu i eliminowaniu niepożądanych zjawisk. Takie nowoczesne narzędzia są bardzo potrzebne, bowiem dobrze służą informacji pasażerskiej oraz budują zaufanie do firmy jako bezpiecznego przewoźnika, zaś zasilenie taboru nową marką autobusów wśród posiadanych jest znaczącym wydarzeniem w działalności Spółki.

kartamiejska3

mpay kup250x170

Stacja paliw MPK
ul. Starzyńskiego 20

Olej Napędowy  -  6,04 zł/litr

Benzyna 95  -  6,35 zł/litr

ROZKŁAD JAZDY W TELEFONIElogo 160 76 my BUS

platnosc karta 90 

rozkladstacja

stacja diagnostycznamyjnia

logo-program

Wyślij opinię

 bip2

Rodo logo

WFOŚiGW Solaris