W siedleckich autobusach będzie znacznie bezpieczniej.

   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Sp. z o.o. zakończyło prace związane z realizacją projektu w ramach RPO WM 2007-2013 Działanie 5.1 - „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w Siedlcach – III etap”.

   W 27 eksploatowanych autobusach Siedleckiego MPK zamontowane zostały systemy monitoringu wizyjnego wewnętrznego z uwzględnieniem strefy zewnętrznej przed pojazdem w polu widzenia kierowcy. Obraz z cyfrowych, kolorowych kamer rozmieszczonych w pojeździe obejmujący przestrzeń pasażerską zapisywany jest na dysku w rejestratorze  pozwalającym na odtworzenie zapisu lub skopiowanie obrazu na inny nośnik nawet po upływie kilku dni.

   Zastosowane rozwiązanie ma na celu  zwiększenie  bezpieczeństwa  pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, wyeliminowania zdarzeń patologicznych związanych z niszczeniem wspólnego mienia, a także zapobieganiu sytuacji konfliktowych w autobusach z udziałem zarówno kierowcy jak i pasażerów.  Ponadto obraz z kamery z przodu pojazdu pozwoli na ewentualne szybkie wyjaśnianie zdarzeń zaistniałych w ruchu drogowym, w tym również nie koniecznie związanych z autobusami. 

 

kartamiejska2

 
Stacja paliw MPK
ul. Starzyńskiego 20
poleca paliwa
w następujących cenach:

Benzyna Pb 95  -  5,82 zł/litr

Olej Napędowy  -  5,77 zł/litr 
               

 

my BUS ONLINE

ROZKŁAD JAZDY W TELEFONIE

logo 180 120 my BUS

Rodo logo

WFOŚiGW Solaris

rozkladstacja

stacja diagnostycznamyjnia

logo-program

Wyślij opinię

BIP

 bip2

Autobusem do Parku Wodnego